//
رفتن به محتوای اصلی
معاملات الگوریتمی و پیش بینی اندازه بازار تا سال ۲۰۲۴

معاملات الگوریتمی و پیش بینی اندازه بازار تا سال ۲۰۲۴

بر اساس تحقیق موسسه Markets and Markets در خصوص پیش بینی بازار معاملات الگوریتمی ، اندازه این بازار از ۱۱٫۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به ۱۸٫۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۴ افزایش پیدا خواهد کرد که نشان دهنده رشد سالانه ۱۱٫۱% است. مهمترین عواملی که باعث رشد این بازار خواهند شد عبارتند از: افزایش تقاضا برای انجام سفارشات خرید و فروش به صورت سریع، قابل اطمینان و موثر، کاهش هزینه های خرید و فروش، افزایش قوانین دولتها و افزایش تقاضا برای اقدامات نظارتی شدید نهادهای ناظر بازار.

پیش بینی بازار معاملات الگوریتمی

پیشتازی ETFها در بازار معاملات الگوریتمی

معاملات الگوریتمی را می‌توان بر اساس نوع ابزار مالی که معامله می‌کنند تقسیم بندی کرد. بر این اساس می‌توان معاملات الگوریتمی را به این گروه ها تقسیم کرد: بازار تبدیل ارز (Forex)، بازار سهام، بازار صندوق های قابل معامله (ETF)، اوراق، رمز ارزها و سایر دارایی ها. به علت تقاضای رو به افزایش معاملات الگوریتمی در جهان، سریعترین رشد در بین این ابزارها را ETF ها دارند. ETFها حجم معاملات بالایی داشته و کارمزد پایینی دارند و گزینه مناسبی برای معاملات الگوریتمی آربیتراژ گیری محسوب می‌شوند.

استفاده از تکنولوژی ابری رشد بالایی در این بازه زمانی خواهد داشت

بیشتر شرکتهای ارائه دهنده خدمات معاملات الگوریتمی خدمات ابری (cloud based) به مشتریان ارائه می‌دهند تا بیشترین سودآوری را داشته و بتوانند فرایندهای خودکار سازی را به درستی مدیریت کنند. پیش بینی می‌شود خدمات معاملات الگوریتمی مبتنی بر خدمات ابری رشد بالایی داشته باشند زیرا ذخیره سازی اطلاعات معاملات را به راحتی ذخیره می‌کنند، هزینه آنها پایین است، قابلیت ارتقا بالایی داشته و مدیریت آنها آسان است.

چه مناطقی بیشترین رشد را خواهد داشت

در بین مبازارهای مناطق مختلف جهان پیش بینی می‌شود آمریکای شمالی و آسیای جنوب شرقی در بازه زمانی ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۴ بیشترین رشد را در زمینه خودکار سازی معاملات داشته باشند.

اصل این تحقیق در خصوص پیش بینی بازار معاملات الگوریتمی را میتوانید از سایت خود موسسه بخوانید.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا